MAC in Turkey

nico

Well-known member
We need our own thread ,don't we
winks.gif

Anyway CoC will be available here on Monday . Looking forward to it
yahoo.gif

jbid

Well-known member
calling all delay victims to rant, lol!

but good news: ma@mac pro (independent of other mac's, as you know) told me that the delays was due to management change and it'd be ok soon. CoC is a good sign, i guess.

and starflash and overrich will be launched with CoC as well.

jbid reported from istanbul. have a nice haul!

nico

Well-known member
tamda parasız olduğum dönemde koleksiyonlar erken gelmeye başladı
tong.gif
fiyatlarda keşke yurtdışına uysa biraz.bu pigmentlerin küçük boylarını burada satıyorlar mı ? Bu sitede görüyorum çünkü küçük boylarını

jbid

Well-known member
ben ayirttim guzelim, sansiniza kusun
smiles.gif

ama muhabbette oldugun bir ma varsa bugun/yarin git, acsin sana cekmeceyi, el koy mallara.
ayrica pigment sample'i da alabiliyorsun, cekinme sor.

anguria

Well-known member
Ben de geldim
choochoo.gif
Ben COC'den hiçbirşey beğenemedim ya, bi tek MUAde bi kızdan quad takası yaptım onu bekliyorum şimdi postadan. Koyu renk ruj olayı bana göre değil sanırım
hmm.gif

florabundance

Well-known member
hey! i don't live in Turkey, but i am Turkish..if that counts haha

anguria - i don't like "koyu renk ruj" either lol, i love pinky neutral lips, so i got lightly ripe l/s and cherry blossom l/g and they're sooo pretty..i completely recommend them
winks.gif

jbid

Well-known member
hosgeldin!
sen sayilmazsin ama, sonic chic'in kokusu gelmeden almistin herseyi hehe...
ben cok begendim acikcasi, kirmizi ruj cok severim. ama evde kendi kendime takilacagim sanirim. cesaret meselesi.
quad'lar muhtesem, tanesi 96ytl'den... hangisini aldin sen?
bir de nedir kullandigin posta servisi, burdan almaktan daha uyguna gelen?

jbid

Well-known member
hey flor, i'll start messaging you in turkish soon, you know much more than i thought you did.

nico

Well-known member
bende tam tersi koyu renk ruj çok kullanırım ama koyu renk göz makyajı hiç gitmez bana cadı gibi oluyorum
weeping.gif
.Valla benim şansıma hep bana hiç bir şey bilmeyen MAC çalışanları denk geliyor Starflash i sordum en son öyle birşey yok Electroflash var diyor .Birde iddaa ediyor
th_rolleye0014.gif
Neyse yarın bir şansımı deniyim ihşallah gösterirler.Jbid senin matteneleri ayırttığın yer Taksimdeki miydi? Quadlar harika ama karar veremedim hala, çok pahalılar çünkü ,Tempting bana yakışmaz sanırım ,Spiced Chocolate da koleksiyondaki diğer farların çok benzeri diyorlar .Neyse bakıcaz artık pazartesi
pompom.gif

jbid

Well-known member
ben oyle ahim sahim makyaj da yapmiyorum ama specktra durtuyor beni. "almam lazim" diye dolasiyorum manyak manyak. tempting bende var, sharp'a gerek yok, digerlerini geciniz. spiced chocolate'i da benzerleriyle yapabilirim ama icimdeki tuketim cilgini susmuyor. ama 96 milyon veremem ne kadar da guzel olsa.
bu arada sorunu unuttum nico, evet taksim'dekinde ayirttim. ben aslinda magaza degil adam begeniyorum. taksim pro oldugu -ve baska bir firmaya bagli oldugu icin belki de- daha bilgili insanlarla dolu. bir de cok yardimseverler, defterleri cikartti gelecek koleksiyonlari gosterdi "sen zaten biliyorsundur" falan diyerek. hic ukalalik yok yani, hayret hayret.
bu arada pazartesini bekleme, erken gitme taktigini tavsiye ederim. biraz muhabbetin varsa cekmeceler onune seriliyor, neo sci fi'i da cikmadan almistim ben. obur turlu silip supurmus oluyor millet..
mattene'lerin 3er tane oldugunu gorunce inanamadim zaten. o yuzden 5 gunde koleksiyon tukeniyor.

florabundance

Well-known member
Quote:
Originally Posted by jbid
hey flor, i'll start messaging you in turkish soon, you know much more than i thought you did.

yeah you should! help me learn more so when i'm there i'll be a PRO haha

nico

Well-known member
ewt yarın gidip bakıyım ben ama erken görüncede koleksiyonu tester deneme olayı olmuyor sanırım değil mi ? mattenelerden hangisinin yakışıp yakışmıycağına pek emin olamam sanırım .Quadlardan çok var mıydı? Genelde en son satılanlar onlar oluyor malum fiyatlardan sanırım.Overrich koleksiyonu kalıcı olcak diyorlar umarım öyledir.

jbid

Well-known member
overrich kalici diye biliyorum ben de.
mattene haric bayagi bir stok vardi -bize gore bayagi-
zaten tester'lari vardi hepsinin. aman da ne guzel diye bakiyordum, baktim 3 mattene var. neeeaaaaa rapturous diye olay cikardim once testerda yoksa yoktur ayagi yaptilar ben israr ettim magaza mudur geldi -cok tatli bir ma- cekmeceler acildi, ben saldirdim. baktim bir kosede boynu bukuk 3lu gruplar var: oksuz mattene'ler.
yani sozun ozu, yine uzattim, hepsini deneyebilirsin. ben alirken deneyecegim, ama garanti olsun diye ayirttim. rapturous'la risk aliyorum ama harika gorunuyordu acikcasi. belki diger magazalarda onun da tester'i vardir.

Marjolaine

Well-known member
I was always wondering why we don't have this thread already..
winks.gif

Bi şiy sorucam kızlar, koleksiyonu resmi tarihinden önce satmak yasak diye biliyorum, çıkmadan önce almıyorsunuz sadece ayırtıyorsunuz değil mi?

Yarın mac'e gidiyorum, randevu aldım muamdan sunum fln yapıcak yine koleksiyonu denicez.. coc koleksiyonundan rich&ripe, cherry blossom, cult of cherry, lightly ripe şimdilik beğendiklerim.. tabii ki denedikten sonra hiç aklımda olmayan bi şeyle çıktığım da çok oluyor macten. yalnız quad 96 ise gerçekten saçma olmuş, ben paletimi alıp tek tek dolduruyorum, bi seferde o kadar veremiyorum, pintiliğim üstümde :I

Ah ah taksimin pro store olduğunu çok geç öğrendim, caddedeki tipleri kesinlikle tavsiye etmem ama tanıdık olduk artık..

jbid

Well-known member
merhaba marjolaine,
erkenden almanin yasak oldugunu sanmiyorum, sadece sisteme girmis olmasi gerekiyor. CoC girilmemisti henuz, o yuzden alamadim, ayirttim.
caddedekilere ben de gicik olmustum, kullanilmamis urun bile degistirtmiyorlar. zaten ona da gicigim, bizim mac'ler niye amerika'daki gibi bir iade politikasi izlemiyor ki??
umarim sunumda iyi vakit gecirirsin, bana carsambaya randevu verdi kiz ama dayanamayacagim, bugun gidip alacagim.
neler aldiginizi da yazin, bizim de kendi kucuk discussion'imiz olsun
smiles.gif

igswonderworld

Well-known member
Selamlaaar, ya bu threade cok ihtiyacimiz vardi harbiden!!!! Yasasin, Nicocum ellerine saglik!

Valla erkenden alma konusunda ben Akmerkezdekileri kafa kola aliyorum cogu zaman, jbid in dedigi gibi eger kasa okumuyorsa alamiyoruz ama yok urunleri okuyorsa buyrun hemen alabiliyorsunuz... Ben hep koleksiyonlar daha cikamadan burunlarinin dibine giriyorum bana cok kiziyorlar!!
greengrin.gif
Zaten o sekilde Cult of Cherry ve Starflashi kapabildim, yoksa Starflashi hala bekleyecektik..

Bu arada Overrich henuz ortalikta gozukmuyor, en azindan Akmerkezdeki magazada yoktu, belki Taksimde vardir diye gittim oradaki cocuk da bana yeni urunleri olarak Cool Heat i gosterdi, az kalsin zavalliya sen ne zaman burada calismaya basladin diye soracaktim.. (biliyorum super kotu bir hareket olurdu ama Overrich icin gelen adama Cool Heat gosterilir mi yahu??) neyse...

Son bir not da Akmerkezde eski urunlerden ellerinde kalan birkac birsey var, Heatherette paletleri, glitterlari, ojeleri, Naughty Nauticalsdan farlar pigmentler falan fesmekan!!!! Cekmeceleri karistirmanizi siddetle tavsiye ederim!
greengrin.gif

Sevgiler saygilar!

igswonderworld

Well-known member
Quote:
Originally Posted by anguria
Ben de geldim
choochoo.gif
Ben COC'den hiçbirşey beğenemedim ya, bi tek MUAde bi kızdan quad takası yaptım onu bekliyorum şimdi postadan. Koyu renk ruj olayı bana göre değil sanırım
hmm.gif

Ya ben de oyle diyordum yalniz gecen cuma bir bing ile rapturous u denedim ve inanilmaz begendim...

kirsch ve chock-ful ama mesela cok komik durdu bende...

ben de mesela koyu goz yapmayi severim, ama bu rapturous u bugun kullandim ve en buyuk elestirmenimden (ANNEMDEN
greengrin.gif
) tam not aldim
smiles.gif
)))

nico

Well-known member
ben pazartesi hemen gittim
greengrin.gif
ama 2 ürün aldım sadece so scarlet la ,cult of cherry .matteneler tuhaf en çok ilgimi çekenlerdi ama hiçbirini almadım .kirsch smoked purple (pro) rujunun aynısı.İlerde o renk bir ruj istersem sonra smoked purpleı almayı tercih ederim açıkcası.Çok şükür ki spiced chocolate quadından brash farıda coppering in tamamen aynısıydı cildimde.Yoksa almaya falan kalkıcaktım.96 ytlem bende kalmış oldu
tong.gif
bu arada bu randevu alma olayı nedir ben onu bilmiyorum yeni koleksiyondan makyaj falan mı yapılıyor ? parasız tabii değil mi? (iyiki bu threadi açmışım amma cahilmişim
th_LMAO.gif
)

jbid

Well-known member
randevuyla make over yapiyorlar, koleksiyon tanitmak icin. parasiz elbet, ama elinde tum koleksiyonla cikabilirsin kafakola alindiginda, aman dikkat hehe!
ben overrich'leri gordum bu arada igs, pasa pasa bekliyorlardi cekmecede. mauvement cok guzelmis! 45 milyon dedi galiba bu arada, pigment kullananiniz var mi, deger mi bu paraya? sample mi alsam yoksa?

Latest posts