MAC in Turkey

anguria

Well-known member
Quote:
Originally Posted by pumpkincraze
Kizlar neler aldiniz Dame Edna ve Chill'den?

Sugar Sweet ve Grand Duos hakkinda ne dusunuyorsunuz? Ben listemi yaptim ve iflasimi ilan ettim ne yazikki.

Grand duos

Moon River - Blue pink mélange / Pale yellow pink
Intenso - Orange yellow mélange / Deep brown
Grand Duo - Copper pink mélange / Plum

Sugar Sweet
  • Perfect Topping - Pink/Peach/Lavender melange
  • Refined - Tan/Peach/Coral melange
Bu ikisi zaten kesin!

Lemon Chiffon - Frosted pewter
Red Velvet - Frosted mid-tone pink
Dear Cupcake - Mid-tone pink coral with gold pearlized pigments (Satin) (LE)

DazzleGlasses > Hemen hemen hepsini almayı planlıyorum eğer LE olursa

CremeTeam > Glosslardan 1 tane alıcam denemek için eğer beğenirsem devamı gelir. Ambalajları çok güzel.

HelloKitty > Henüz karar vermedim diğerlerine ama DazzleGlasslar kesin!

Listemi yaptım, bakalım neleri değiştiricem, ben de merak ediyorum. Değişmeyecek olanlar MSFler ve Hellokitty dazzlelar

ebvata

Well-known member
DE den ,Possum nose pink ve
Chill den,Snowscene,Naked Frost ve Frozen Dream aldım.
Glitterler muacığın dolu dolu verdiği samplelarla oldu.
th_DANCE.gif

Grand Duodan alacağım tek ürün Moon River
yes.gif

Sugar Sweet ten de Lollipop Lovin
love.gif

jbid

Well-known member
ben ne yazik ki oyleyim.
petticoat'u bile kacirdim, siz dusunun artik nasil zaman bulamadigimi...
bbr icin hazir olmayi dusunuyordum, yoksa onu da mi kacirdim?
kizlar bana mac'teki son gelismeleri bildirsenize...

nico

Well-known member
Quote:
Originally Posted by jbid
ben ne yazik ki oyleyim.
petticoat'u bile kacirdim, siz dusunun artik nasil zaman bulamadigimi...
bbr icin hazir olmayi dusunuyordum, yoksa onu da mi kacirdim?
kizlar bana mac'teki son gelismeleri bildirsenize...

14şubat diye duydum bbr'in tarihini ama bu koleksiyonun MACe varış tarihimidir yoksa sergilenmeye başladığı tarihmi bilmiyorum

pumpkincraze

Well-known member
Ben ne yazikki MAC diyetinde degilim, hatta MAC aldigim kadar yemek yesem obez olurdum sanirim. Dun Hello Kitty pre-order'imi odedim. Simdilik aldiklarim:

MAC Her Glitz glitter liner
MAC Glitterpuss glitter liner
MAC Kitty Power glitter liner
MAC Girl Groove glitter liner
MAC Tahitian Sand BP
MAC Pretty Baby BP
MAC Fun & Games bpb
MAC Tippy bpb
MAC Big Bow l/s
MAC Most Popular l/s
MAC She Loves Candy l/g
MAC Sweet Strawberry l/g

Quad'lara daha karar vermedim acikcasi, burada piyasaya cikinca belki bir kac ruj/lipglass daha alabilirim.

Bunlarin yani sira ay basindan beri aldiklarim:

MAC Soft Brown e/s
MAC Signed, Sealed e/s
MAC Illusionary/Burning Ambition mes (ikinci, anneme)
MAC Wisteria e/s trio
MAC Smile dazzleglass
MAC Extra Amps dazzleglass
MAC Girl's Delight dazzlaglass
MAC Goldyrocks dazzleglass
MAC Port Red l/s (ikinci)
MAC 40's Pink mattene
MAC Classic Dame mattene
MAC Rougette mattene (mattene'ler gecen sene Ankara'da hic satisa cikmadi, sebebi mechul)
MAC 138 brush
MAC 182 Couture brush
MAC 239 brush (ucuncu)

Bir de kendimi Chanel'e kaptirdim ki, halim berbat. Maasim bitti resmen.

nico

Well-known member
^pumpkin aldıklarını güle güle kullan
smiles.gif

MACin internet sitesinden mi aldın bunları?

pumpkincraze

Well-known member
Nico'cum bir kismini mac_cosmetics live journal community'den, bir kismini allcosmeticswarehouse.com'dan, bir kismini da burada magzadan aldim. Hello Kitty urunlerini ise her koleksiyonda bana yardimci olan bir arkadasta siparis verdim.

jbid

Well-known member
mac loves pumpkin diyorum ben de, gule gule kullan cicilerini. ozellikle:
MAC Fun & Games bpb
MAC Tippy bpb
MAC Big Bow l/s
hakkinda da feedback bekliyorum mumkunse.
bu arada ben de bugun mac'e ugradim (neredeydin zeynep??), bbr vardi ama henuz satista degildi. pazartesi cikiyormus.
blonde ve redhead msf ayirttim hemen ve bu ikisi ayri ayri olaganustu guzeller. redhead'i kesin istiyordum, gordum inanamadim zaten. boyle bir renk yok. ben gormedim en azindan
smiles.gif
. blonde bildiginiz soguk pembe, ama petticoat'u kacirdigim icin bunu da aliyorum. dokusu haricinde oyle cok yaratici bir sey oldugunu dusunmuyorum, ama bende muadili yoktu.
farlar bastan beri ilgimi cekmemisti zaten, yine cekmedi. ruj ve glass'lara ise bakacak vaktim yoktu, yorumlari sizden alalim
winks.gif

pazartesini iple cekiyorum, redhead'ime kavusacagim!!!

nico

Well-known member
yarın gidicem BBRe bakmaya
th_DANCE.gif

hello kittyden hiç bir ürün çok sıradışı değil bence ama Hello Kitty sevdiğim için(evet koca kazık ben
girl_devil.gif
) bir kaç bir şey alıcam.Rujların üzerindeki HK deseni ne şirin bir şey öyle
smiles.gif

Marjolaine

Well-known member
jbid'cim biz de dün (perş) macteydik nasıl göremedik seni :S cream team de bbr da well defined da var ama well-defined satışı yok, tester'ını denedim ama.. .. malesef beğenmedim, yüzüme hiç oturmadı studio fix fluid tarzı, fondoten fondten durdu bende. :S maske gibi oldu yani :S gerçi yağlandırmadı iddia edildiği gibi ve de çok kapatıcı, orası ayrı, beğeneni çok olur eminim..

bbr'dan farları bi ben beğendim sanırım.. :p french cuff, flip ve arctic greyi aldım, çok güzeller, knight ve hennayı da almıştım ama kalıcı line'dakilerle karşılaştırdığımda onlardan vazgeçtim, tamamen aynıları var. arctic grey'i de vexin yerine aldım, vexden kat kat güzel durdu.

bbr rujlarından hiçbirini beğenmedim, hiç yakışmadı bana, ztn renk de vermiyorlar doğru dürüst.. glosslardan live and dye, peroxide ve red devil (olmazsa olmazlar) aldım, çok içime sindi
greengrin.gif
greengrin.gif
greengrin.gif

cremeteamden rujların yapısı yine çok güzel, shy girl aldım sadece
ssad.gif
nude durdu, güzel oldu.. melt in your mouth c/s glss aldım bir de, o da fena değil ama 36 tl eder mi etmez mi tartışılır..

pumpkincraze

Well-known member
Ben BBR'i bu kadar erken beklemiyordum acikcasi. Bir de niye Pzt, keske bu Cmt olsaydi.

Peroxide l/g icin backup almayi dusunuyorum ama kararsizim. O kadar cok koleksiyon cikiyor ki, parayi onlara harcamayi tercih ediyorum.

Marjolaine

Well-known member
pumpkin taksimde perşembeden beri bizim foruma özel (itsbeauty) ön gösterim/satış var, eğer haftasonu gideceksen aklında olsun.. gerçi sen bbr'den alacaklarını aldın gerek de yok ama
smiles.gif
)))

peroxide çok güzel ya, valla bu sefer açık renk gloss almicam diye yemin ederek gittim ama bu kadar mı güzel durur
ssad.gif
backup işini ben çoktan bıraktım ama içim hiiiç rahat değil
ssad.gif

pumpkincraze

Well-known member
Marjolaine ben ne yazikki Ankara'da yasiyorum
greengrin.gif
ama bugun ogrendigime gore yarin bizim MAC'te de BBR'in tanitimi ve acilisi varmis. Gelirseniz satis yapariz dediler.

Ben sanirim Quick Tease l/g alacagim yarin, dusundum de Peroxide'i gercekten bitirirsem ve yeniden almak istersem eBay'de verecegim paraya deger. Yedeklemeyecegim.

bernabeu

Member
Selam kizlar,

Burada turkce konusan MAC cilginlarin
smiles.gif
) gormek cok guzel...

Eski yazilarin hepsin okudum ve cokta hosuma gitti...

Her ne kadar tr de yasamasam da , burayi takip edecegim kesin...

Sayenizde tr de MAC urunlerinin ne kadar pahali oldugunu ogrenmis oldum ( bir quad 96 ytl); Galiba tr ye donmeyip ABD de yasamaya dewam etsek daha iyi olucak
smiles.gif
)

byeeee

sweetrose83

New member
Slm Arkadaslar!

Uzun süredir sizi takip ediyorum ve inanin, burada türk arkadaslara rastladigim icin cok mutluyum :)

Ben almanyadan katiliyorum, adim Gül ve 25 yasimdayim. Yaklasik bir bucuk yildir MAC hayraniyim. Bu arada Grand Duos koleksiyonu haftaya pztsi yani 2 Martda burada satisa sunulacak. Bunu ögrendigim andan beri geri sayim basladi
winks.gif
O gün bugündür heyecanla bekliyorum grand duos koleksiyonunu. Bu arada ayni günde hello kitty ve Sugarsweet de satisa sunulacakmis. Ama maalesef seckin counterlarda, yani 100km yol sarfetmem gerkiyor sugarsweeti görebilmek icin.

Herkese slm´lar...

nico

Well-known member
Grand Duos Almanya'da Hello Kitty ile birlikte çıkıyor demek .Umarım burada da aynı anda çıkmaz
ssad.gif
bernabeu Türkiye'deki fiyatlar maalesef çok yüksek üstelik zam gelicekmiş
nope.gif

Marjolaine

Well-known member
Vauv demek istiyorum.. grand duo's ne kadar erken çıkıyo almanya'da.. resmen abd ile aynı anda çıkıyor, almanya'da yaşayanlar da hep koleksiyonlar geç geliyo diye laf ediyodu, çok şaşırdım şimdi :p

nicocum umarım grand duo bir süre daha gelmez, bence de :p

off fiyatlar ztn yüksek, bir de zam gelmesin
ssad.gif

nico

Well-known member
Bencede Grand Duo erken gelmesin hangi birini alıcaz
tong.gif
Creme Teamde bu arada buraya çok erken geldi bilmem farkında mısınız.Bu grand duo allıklar en az 50lira falan olur. Redhead'e 65 lira verdim içime oturdu.Petticoatu 54e mi 56 ya mı ne almıştım bu ise ondan 1 gram daha az ve daha pahalı
angry.gif
Hello Kittyde zamlanarak gelmez umarım
nope.gif

anguria

Well-known member
Berna ve Gül selam
th_welcomeemoticonsign.gif
Berna benim tahmin ettiğim Bernasın di mi
winks.gif

Nico zam haberine hiç şaşırmadım, zaten zam geleceğini çok uzun zamandır tahmin ediyordum. Çünkü neredeyse fiyatlar eşitlenmişti orayla bura arası. Bu işin böyle gitmeyeceği belliydi yani. Benim için hiç farketmez ama buradan alışveriş yapanlar için kötü bir haber tabiki
angry.gif

Günlerdir koleksiyonları, özetle burayı takip etmiyorum. HK çılgınlığının bitmesini bekliyordum, bitmiş galiba. Güzel koleksiyon fotoları gördüm demin. Rose Romance güzel olucak gibi. Ama ben en çok animal print olanı bekliyorum. Bütün koleksiyonu alıcakmışım gibi bir his var içimde. İnşş ambalaj beklediğim gibi olur.