MAC in Turkey

ebvata

Well-known member
Taksim MAC de ikisi de satılıyo şu an canım
yes.gif
14 ocak gibi başladı satışlar VIP müşterilerden başlayarak.

pumpkincraze

Well-known member
bugun baktim burda Chill ya da Dame Edna satilmaya baslamamis. haftaya yeni koleksiyon gelecek dedi calisanlardan biri.

bu arada Sephora bazi urunlerde indirime girmis. Cargo, Stila, Too Faced vs. ben Stila sevmememe ragmen Blanc ve Noire paletleri aldim. tanesi 30ytl ve gercekten kullanislilar. bir de Too Faced'in yilbasi icin yaptigi 4lu glitter liner setini aldim. indirimde degildi ama cok guzeller ve kesinlikle MAC'den daha basarili glitter liner'lar. tavsiye ederim.

Anguria senin blogunda gordukten sonra Nars Alhambra almaya gittim. daha once siradan diye gecmistim ama bu aralar tam da oyle sur cik tipi makyaj modunda oldugumdan almak istedim. yok! hatta Sephora calisanlari adini bile duymamislar, tip tip baktilar. artik Istanbul'a yolum duserse HN'den alirim, burada Luster allik da yok zaten.

anguria

Well-known member
Luster allık mı yok
shockt.gif
Luster benim ilk 3üme rahat girebilecek bir allık, süper. Ama denemeden alma sakın çünkü NW15ler fln pek beğenmiyorlar onu, içinde gold oldukça baskın. Alhambra ise geçen sene ilkbahar koleksiyonuna aitti ama LE değildi. Belki o yüzden yoktur. Sür çık bir far bakınıyorsan mutlaka göz at, ama sende zaten zilyon tane o tonlarda far mutlaka vardır, yokluğu boşluk yaratmaz yani.

Geçen hafa MUAden bi kız takas paketinin içine bi tane Stila refill far atmış extra olarak. Ben Stila nefret eden biriyim, farın kalitesi o kadar iyi ki benim bile ağzım açık kaldı. Resmen far kendi kendine sürülüyor süper. Hemen beautycrunch ı açtım neler var diye, o kadar ucuza şeyler var ki beynim döndü. Bu ay veya gelecek ay mutlaka sipariş vericem. Ambalajına tahammül edebildiğim şeylerden seçicem artık. Acaba bana gelen mi o kadar iyiydi, yoksa hepsimi güzel bilmiyorum, görücez artık..!
Blanc ve Noire beautycrunchda da var, eklerim onları da mutlaka. Ya da burdan bakarım, zaten 30ytl hemen hemen aynı fiyata gelir.

M.A.C Pro Zey

New member
buarada kım ıcın uye oldugumu yazmamısım tabıkı sevgılı jıbıd ıcın
smiles.gif
) buarada ben beyoglu m.a.c proda calısıorum!

nico

Well-known member
Quote:
Originally Posted by M.A.C Pro Zey
buarada kım ıcın uye oldugumu yazmamısım tabıkı sevgılı jıbıd ıcın
smiles.gif
) buarada ben beyoglu m.a.c proda calısıorum!

th_welcomeemoticonsign.gif
adın ne bu arada
smiles.gif
çarşamba makyaj dersi varmış sizde değil mi gelicem bende
smiles.gif

nico

Well-known member
Quote:
Originally Posted by pumpkincraze
bugun baktim burda Chill ya da Dame Edna satilmaya baslamamis. haftaya yeni koleksiyon gelecek dedi calisanlardan biri.

bu arada Sephora bazi urunlerde indirime girmis. Cargo, Stila, Too Faced vs. ben Stila sevmememe ragmen Blanc ve Noire paletleri aldim. tanesi 30ytl ve gercekten kullanislilar. bir de Too Faced'in yilbasi icin yaptigi 4lu glitter liner setini aldim. indirimde degildi ama cok guzeller ve kesinlikle MAC'den daha basarili glitter liner'lar. tavsiye ederim.

Anguria senin blogunda gordukten sonra Nars Alhambra almaya gittim. daha once siradan diye gecmistim ama bu aralar tam da oyle sur cik tipi makyaj modunda oldugumdan almak istedim. yok! hatta Sephora calisanlari adini bile duymamislar, tip tip baktilar. artik Istanbul'a yolum duserse HN'den alirim, burada Luster allik da yok zaten.

diğer Sephoraları bilmediğim için bir şey diyemem ama Bakırköy'deki Sephora berbat çoğu ürünün testerını yanlış yerleştiriyorlar bilmeyen biri yanlış renkleri alabilir .Allık fırçalarıda çok kirli,allık denenmez orada .Harvey Nicholsdaki fiyatlarla Sephoradakilerin aynı olduğunu öğrendim bu arada eğer Nars'dan bir şey alırsam HN'dan alıcam bundan böyle.

nico

Well-known member
Quote:
Originally Posted by jbid
amanin zeynep'im gelmis
smiles.gif

gozlerimiz yollarda kalmis idi...

sende uğramıyorsun bizim forum sayfasına ne zamandır
smiles.gif

M.A.C Pro Zey

New member
evet hayatım geldııımm
smiles.gif
) uzun zamandır gelmek ıstıyodum ama yogunluktan fırsat bulamamıstım!Artık burdayım
smiles.gif
gectımız 3 gun cok yorucuydu benım ıcın dame edna ve chıll koleksıyonlarının produkt larını yaptım resımlerınıde koyarım bburdan bakarsınız cok eglencelıydı!!
smiles.gif
))
buarada cok ozledım jıbıd senı uzun zamandır yoksun
ssad.gif
(

Marjolaine

Well-known member
nico makyaj eğitimi nasıl geçti? o gün ben de taksim mac'teydim ebvata ile ama bekleyemedik orda çok fazla..

nico

Well-known member
Quote:
Originally Posted by Marjolaine
nico makyaj eğitimi nasıl geçti? o gün ben de taksim mac'teydim ebvata ile ama bekleyemedik orda çok fazla..

gidemedim yorgundum o gün.adımı da yazdırmamıştım gerçi . chill ve dame ednaya da bakmıycam küsüm MACe
cutey.gif
şaka bir yana artık makyaj malzemesi alırken daha uzun süre dayanıcakları alcam lipgloss gibi şeyler çabuk bozuluyor.Gerçi traincase sayfasında nerdeyse 50tane lipglossu olan insanlar var bilmiyorum napar onlar

jbid

Well-known member
Quote:
Originally Posted by M.A.C Pro Zey
buarada cok ozledım jıbıd senı uzun zamandır yoksun
ssad.gif
(

ben de ozledim zeynep!
uzun zamandir ise 9da gidip 9da ciktigim icin ugrayamiyorum. ama daha rahat gunler basliyor, mutlaka ugrayip ne var ne yok silip supurecem. o kadar calismamin hediyesi olarak
smiles.gif

bekle beni zeynep!

pumpkincraze

Well-known member
Kizlar neler aldiniz Dame Edna ve Chill'den?

Sugar Sweet ve Grand Duos hakkinda ne dusunuyorsunuz? Ben listemi yaptim ve iflasimi ilan ettim ne yazikki.

nico

Well-known member
hiç bir şey almadım bu iki koleksiyondan param yok .traincase sayfasına bakıp delirmekteyim .BBRe kadar bir şey alamıycam sanırım
Grand Duosdan Love Rock'a aşığım
love.gif
Moon River'da kaçmaz.Sugar Sweet'ten ise Lollipop Loving ruj,belki bir MSF(swatchları görmem lazım)
BBRden listemi azalttım neyseki Redhead MSF,100 Strokes e/s ve 226 nolu fırçayı alıcam.

Marjolaine

Well-known member
DE'den kanga-rogue, coral polyp ve possum nose pink aldım ben, chill'den ise sadece snowscene ile icescape.. BBR'den tüm ruj ve glossları beğenmiş durumdayım, göçmemek için itina ile aralarından seçim yapıcam
ssad.gif
ancak knight ve french cuff'ı kesin alırım diye düşünüyorum, bu 2 rengim yok malesef
ssad.gif

cremesheen glosslarda inanılmaz hayal kırıklığı yaşadım bu arada. deneyip karar vericem ama bende renklerin belli olacağını sanmıyorum.

grand duo'ların 7sine de bayıldım :p özellikle love rock ve moon river'ı kesin alırım.. şeftali ve kahvelerden vazgeçmem kolay da bu 2 pembeden vazgeçmem zor :p HK ve creme teamden harcamamı az tutup, BBR rujlarını eleyebilirsem ve zaten perm olacak diye studio sculpt'ı da almaz isem bu deliliği yapmak istiyorum :p

sugar sweetten bir kere lollipop loving kesin.. shadesticklerden de beyaz banko ama gerisi ve 3 renkli gloss için karar verebilmiş değilim swatchları bekleyelim görelim
smiles.gif

nico

Well-known member
^french cuff çok kötüymüş,kimse beğenmemiş bence alma ,expensive pink in aynısıymış zaten .expensive pink i al bence hem refill alırsın daha ucuza gelir hemde veluxe pearl o french cuff ise lustre.

Marjolaine

Well-known member
bunu duyduğum çok iyi oldu nico'cum sağol expensive pink alayım depot ile uğraşmamış olurum.. sen bayaa biliyosun bu BBR farlarını, geçen dupe'deki soruma da cevap vermiştin teşekkür ederim
smiles.gif
flip için bir önerin var mı? onu da mı geçiyim? far cahiliyim ben tamamen
th_dunno.gif

nico

Well-known member
Quote:
Originally Posted by Marjolaine
bunu duyduğum çok iyi oldu nico'cum sağol expensive pink alayım depot ile uğraşmamış olurum.. sen bayaa biliyosun bu BBR farlarını, geçen dupe'deki soruma da cevap vermiştin teşekkür ederim
smiles.gif
flip için bir önerin var mı? onu da mı geçiyim? far cahiliyim ben tamamen
th_dunno.gif

flipte neo sci fi koleksiyonundan evening aura ile goldmineın karışımı diyorlar .2si varsa üst üste sürersin
winks.gif
bbr threadini biraz fazla okumuşum sanırım
th_crazy.gif