MAC in Turkey

nico

Well-known member
jbid şahsen ben pigmentleri çok seviyorum. Mauvement ı bende çok beğendim bu sitedeki overrichle ilgili sayfada mauvement LE olcak diğer overrichlerin aksine diyorlar bilmem öylemidir ama
th_dunno.gif
Pigmentler evet 45 ytller bu arada.Bu make over için ilaki randevu mu gereklidir bu arada

Marjolaine

Well-known member
cevaplarınız için teşekkürler.. bugün dayanamadım randevu saatinden yaklaşık 2 saat önce gittim ve haliyle mua'mı yerinde bulamadım ama daha tatlısıyla tanıştım, artık mua'm farklı
smiles.gif

cult of cherry, overrich ve starflash koleksiyonlarını gördüm, cult of cherry bilimum lipglass ve lipstickleri denedim ama malesef hepsi bana koyu geldi, gerçekten pembemsi kırmızı bana hiç yakışmıyor o yüzden üzüle üzüle geri bıraktım. cherry blossom rengini görmüşsünüzdür açık pembe onu aldım sadece.
quadlardan tempting quad'ı çok beğendim, özellikle tempting rengi çok güzel.. ama zaten palet almıştım, tempting ve sharp ayrı refill olarak da satılıyor, o zaman quad'ı almiyim dedim, refilleri kendi paletime ekleticem ama mağazada refill kalmamış bi dahaki sefere kaldı.
starflash göz kalemlerini de ayrıca çok beğendim, hepsi çok güzel, iki renkli gibi bu kalemler (muhtemelen öncesinden biliyorsunuzdur, repromote ürünler oldukları için) ve şu anda raven var gözlerimde inanılmaz hoşuma gitti, orpheus ve raven için tekrar mac'e gidicem, orası kesin. aklınızda yoksa bile deneyin derim..
overrich pigmentlerini çok sevdim, ben pigment-far kullanmıyorum, kırk yılda bir aklıma eserse ancak.. overrichte birkaç rengi o kadar beğendim ki mua'cım acıdı sanırım sample verdi, koleksiyondan sample aldığıma (hayatım boyunca aldığım ilk mac sample'ım kendisi) çok sevindim
smiles.gif
adını ise hatırlamıyorum, museum bronze sanırım. (blondes gold da olabilir, sawtchlara baktım ama anlayamadım)

bunun haricinde koleksiyonda olmayan 1-2 şey daha aldım ama mua, red she said koleksiyonunu aralıkta beklediklerini söyledi.. (umarım gerçekten erkenden gelir, dazzleglass istiyorumm)

nico, evet aynen öyle, yeni koleksiyondan ürünleri yüzünde deniyolar, tanıtımını yapıyorlar ve uygulama tekniklerini gösteriyorlar yani. beni her koleksiyonda arıyıp çağırıyorlar tanıtım için (yağlı müşteri hesabı :p). parasız ama o kadar ürün denedikten sonra, hadi baaaay diyip çıkamıyorum ben, bi sürü şey alıyorum
smiles.gif

ebvata

Well-known member
Merhaba,
Bu thread e çok sevindim,eline sağlık nico
thmbup.gif

Haftasonu almak üzere ben de CoC dan bir kaç şey ayırttım,forumdaki swatchlardan beğenerek.
Bu koleksiyonun allıkları tam bana göre sade,doğal;
pembe ve toprak tonları.
Taksimdeki pro mağazasına geçen hafta gittim,
ilgi konusunda baylar çok daha olumlu not aldı benden,bayanlarla bazen frekans tutmuyor.
Ben daha çok capacity mac den alışveriş yapıyorum.
Oradaki mualardan biri artık muacım oldu.
cutey.gif

Tekrar merhaba herkese
winks.gif

jbid

Well-known member
merhaba ebvata (bu arada nico yokken nobetcilik yapiyorum gibi hissettim, kusura bakma nico'cum)
marjo uzuldum kirmizilari biraktigina. ben denemeyecegim bile -gozumu kararttim bir kere- diger acik renkler de hic ilgimi cekmiyor acikcasi.
sharp nasil pan seklinde satiliyor, o kismi anlamadim ama.
cicilerini gule gule kullan.
bu arada igs, senden resim bekliyorum. tum almak istediklerimi almissin. gormem lazim
smiles.gif

Marjolaine

Well-known member
jbid teşekkür ederim, kısa yazmaya çalışiyim derken karışmış orası hemen açıkliyim. ya ben uzun yazmiyim diyorum ama uzunca yazmazsam açıklayamıyorum, utanıyorum bu huyumdan valla
ssad.gif
tempting quadda sharp ve tempting renkleriyle yapılan makyajı çok beğendim, göz kapağına kahve rengi sürdük, gölge olarak yeşil kullandık ki denemeden yakışacağını tahmin etmezdim.. tempting ztn refill olarak var, sharpa ise benzeyen bitter var, denedim elimde, çok yakın durdu renkleri, refill olarak alıcam ama caddede refilleri kalmamıştı. getirtelim dediler ama zaten mac pro'ya gitmek istiyorum, ordan alıcam getirtmeyin dedim.. geçenlerde de ellerinde carbon kalmamıştı mesela.

nico

Well-known member
Sitede bizim buralardan bayağı kişi varmış sevindim
th_DANCE.gif
ben de genelde capacitydeki MACden alışveriş yaptığım için taksimdeki MAUlerden kimler iyidir bilmiyorum .Bir kaç isim önersenize bana
winks.gif
birde make overı koleksiyonun face chartlarındaki gibi mi yapıyorlar ?

nico

Well-known member
Quote:
Originally Posted by ebvata
Merhaba,

Ben daha çok capacity mac den alışveriş yapıyorum.
Oradaki mualardan biri artık muacım oldu.
cutey.gif

Tekrar merhaba herkese
winks.gif

senin muain hangisi
smiles.gif
küt saçlı bir kız var adını hatırlıyamıyorum o iyi bir de dinçer var

igswonderworld

Well-known member
Quote:
Originally Posted by jbid
ben overrich'leri gordum bu arada igs, pasa pasa bekliyorlardi cekmecede. mauvement cok guzelmis! 45 milyon dedi galiba bu arada, pigment kullananiniz var mi, deger mi bu paraya? sample mi alsam yoksa?

O benim gozumden nasil kacti ya? Cult of Cherry'e dalmis gitmisim herhalde...
greengrin.gif
O zaman yarin ilk is Akmerkez MAC'e gidip Demet'i durtmek.. Bu arada Overrich in yapisini herkes cok begeniyor, iste Blonde's Gold cok basarili diyenler epey var.. Ben hala karar veremedim cunku 45 ytl biraz tuzlu geliyor ne yalan soyleyeyim.. Belki Demet'ten soyle yukluce sample koparabilirsem???

Quote:
Originally Posted by Marjolaine
quadlardan tempting quad'ı çok beğendim, özellikle tempting rengi çok güzel.. ama zaten palet almıştım, tempting ve sharp ayrı refill olarak da satılıyor, o zaman quad'ı almiyim dedim, refilleri kendi paletime ekleticem ama mağazada refill kalmamış bi dahaki sefere kaldı.
overrich pigmentlerini çok sevdim,overrichte birkaç rengi o kadar beğendim ki mua'cım acıdı sanırım sample verdi, koleksiyondan sample aldığıma (hayatım boyunca aldığım ilk mac sample'ım kendisi) çok sevindim
smiles.gif

bunun haricinde koleksiyonda olmayan 1-2 şey daha aldım ama mua, red she said koleksiyonunu aralıkta beklediklerini söyledi..

Sharp'in refilli degildir o, sasirmis MUA biraz, herhalde Bitter falandir
greengrin.gif
Overrich pigmentlerine gelince, sample iyidir, sample uzun sure gider, herkese yeter vs.
smiles.gif
Ve lutfen Red She Said Aralik'a kalmasin Kasim'da burada olsun. Koleksiyondan beni ceken hicbir sey yok ama o kirmizi fircalarda nasil gozum var...

Quote:
bu arada igs, senden resim bekliyorum. tum almak istediklerimi almissin. gormem lazim
smiles.gif

ilk firsatta resimleri cekip koyuyorum buraya : Bing, Rapturous, So Scarlet ve Cult of Cherry.. ve tabii bunlarin kombinasyonlari
smiles.gif

anguria

Well-known member
Quote:
Originally Posted by florabundance
hey! i don't live in Turkey, but i am Turkish..if that counts haha

anguria - i don't like "koyu renk ruj" either lol, i love pinky neutral lips, so i got lightly ripe l/s and cherry blossom l/g and they're sooo pretty..i completely recommend them
winks.gif

Neden bilmiyorum ama ben CoC'e alışamadım
ssad.gif
Yani şu an hepsine önyargıyla yaklaşıyorum, belki de denesem sevicem
tong.gif
Bütün gücümü red she said koleksiyonuna saklıyorum, hepsini alıcam çünkü
choochoo.gif

Quote:
hosgeldin!
sen sayilmazsin ama, sonic chic'in kokusu gelmeden almistin herseyi hehe...
ben cok begendim acikcasi, kirmizi ruj cok severim. ama evde kendi kendime takilacagim sanirim. cesaret meselesi.
quad'lar muhtesem, tanesi 96ytl'den... hangisini aldin sen?
bir de nedir kullandigin posta servisi, burdan almaktan daha uyguna gelen?

Hoşbulduk canım
friends.gif

Ben burdan alışveriş yapmıyorum sana daha önceden de söylemiştim. Burdaki satıcılardan alıyorum, MUAden ya da amerikadaki adresimi kullanıyorum işte.
Bana hiçbir kuvvet burde bir quad a 96ytl verdiremez yuhh ya
girl_devil.gif

Neyse quad henüz elime ulaşmadı fakat temptingmiş. Hani şu yeşilli olan sanırsam. O paletin içindeki renkler çok klasik ama inşallah severim.

Bu arada sonic chic geldi mi? Aldın mı sen?

Marjolaine

Well-known member
Quote:
Originally Posted by igswonderworld

Sharp'in refilli degildir o, sasirmis MUA biraz, herhalde Bitter falandir
greengrin.gif
Overrich pigmentlerine gelince, sample iyidir, sample uzun sure gider, herkese yeter vs.
smiles.gif
Ve lutfen Red She Said Aralik'a kalmasin Kasim'da burada olsun. Koleksiyondan beni ceken hicbir sey yok ama o kirmizi fircalarda nasil gozum var...

evet igswonderworld, sharp değil bitter, önceki sayfada açıkladım zaten, ama son sırada kalmış
winks.gif
kısa konuşiyim uzatmiyim diye uğraşıyorum beceremiyorum en iyisi bildiği gibi uzun cümlelerle konuşiyim ben
smiles.gif

bu konuya resim ekleyebiliyorum değil mi? overrich pigmentlerinden sample aldım demiştim ya, resmini buraya koyabilir miyim? ben hangi rengi aldığımdan emin değilim de
hmm.gif

ebvata

Well-known member
Quote:
Originally Posted by nico
senin muain hangisi
smiles.gif
küt saçlı bir kız var adını hatırlıyamıyorum o iyi bir de dinçer var

O kızın adı Deniz sanırım,Dinçer olan uzun boylu,hafif sakallı çocuk ise ona bir kere rastladım,benim muacım Asuman,abla kardeş gibi olduk onla.Bir de balıketi+ bir kız var,ama çok asık suratlı yüzünün güldüğünü görmedim hiç,yanaşmıyorum bile yanına
th_dunno.gif

Taksim MAC de ise Rıfat var kumral minyon,ürün satma da çok ilgili koşturuyor,depolardan falan ürün çıkartıyor,ama koleksiyonlar hakkında bilgisi az."Ne ne zaman gelecek benden iyi takip etmişiniz valla!" dedi bir keresinde bana,ciddiydi de üstelik
tong.gif
Bir de gay bir çocuk var,onun renk bilgisi,ürünlere olan hakimiyeti çok daha iyi.Çok güzel bir kırmızı ruj seçmiştik beraber,onu dinleyip kafamdaki ruju almadığıma çok memnun oldum sonra.
thmbup.gif

jbid

Well-known member
arkadaslar siz yazdikca ben mutlu oluyorum, nico ellerine saglik...
taksim pro'da zeynep ve tahsin'i tavsiye ederim.
ebvata, senin bahsettigin o mu yoksa kulaginda piercing olan mi? bu arada "Ne ne zaman gelecek benden iyi takip etmişiniz valla!" lafini ben de cok duyuyorum, en sonunda yazdim specktra'nin adresini verdim, burdan takip etsinler onlar da
smiles.gif

anguria, sonic shic gelmez, gelse de pahali olur diye fransa'daki kuzenime aldirdim ben 3 tane. (3 alinca kargo bedava oluyorda onlara, firsattan istifade hehe) agustos'ta buraya gelecekti, gelemedi. hala yurtdisindalar cicilerim, goremedim bile. ama iyi ki buradan almamisim, 45 milyon civariydi.
marjo cok konus uzun konus, biraz da yerel sohbet edelim surada
smiles.gif
resim de koyabiliyorsun yanlis bilmiyorsam, hepinizin cicilerini gormek istiyorum!
taksim mac'i siddetle tavsiye ediyorum. daha once soylemistim ama tekrar edeyim. taksim mac elca kozmetik, diger mac'ler vepa pro. farkli calisiyorlar yani. birinden aldigini oburune goturemiyorsun falan. bugun iade politikalarini da soracagim. eger us mac gibiyse ordan almak daha da avantajli oluyor boylece. kat be kat oduyoruz ama guzelliklerinden faydalanamiyoruz, cok sinirleniyorum. b2m bile yoktu hala, en son sordugumda...
yine uzattim. aksam CoC'lerime kavusuyorum artik. bakalim sample verecekler mi?

ebvata

Well-known member
jbid,kulağında vardı bişiler sanırım pek dikkat etmemişim
tong.gif

B2M nin olmasını ben de çok istiyorum ama pek de ümidim yok doğrusu,
koleksiyonlar bile en erken 1,5-2 ay sonra geliyor falan,fiyat farkı muazzam
angry.gif

Yurtdışından getirtme imkanı olmayanlar için tek çözüm uzuuun kredi kartı taksitleri
nonono.gif

Taksim mac e gidince bu mualarla tanışayım,Taksim bana çok yakın ama ben muacım yüzünden taa bakırköye gidiyorum her cumartesi
tong.gif

Siparişlerimi ayırtıyorum yeni koleksiyon zamanları,buradaki swacthlar çok işe yarıyor doğrusu.Gidince fazla bocalamıyorum,gereksiz alımlar da yapmamış oluyorum.
CoC larını güle güle kullan jbid,darısı bu cumartesi benim başıma
th_DANCE.gif

ebvata

Well-known member
Resim koymayı deniyorum,umarım sorun çıkmaz,daha çok yeniyim
MAC ürünlerinde,bir kaç aydır ürün almaya başladım.
Başka marka kullanmaz oldum o zamandan beri zaten.
Bunlara yeni kardeşler gelecek cumartesi
tong.gif

IMG_0412(500x375).jpg

nico

Well-known member
ebvata o bahsettiğim küt saçlı kızın adı Asuman'dı galiba.tabi ben görmeyeli saçı uzamış olabilir bilemiycem
greengrin.gif
makeover için randevu alıyımmı diye düşünüyordum ama bakırköy macdeki kızların badana gibi duran fondötenlerini gördükten sonra vazgeçtim
nope.gif
overrich bakırköy macde satılmaya başlandı bu arada.gerçekten çok güzeller mauvement özellikle
drools.gif
sonic chic geldide çoktan tükendi bile 3 hafta önce falan görmüştüm onları çok çabuk satıldılar bende bir şey alamadım

ebvata

Well-known member
nico,
Taksim pro mağaza ya, oradaki mualarda dene bir de şansını bence.
Ben bakırköye her gittiğimde makeover yaptırmış kadar oluyorum zaten,smokey eye yapsana,elmacık kemiklerimi çıkık yapsana,bronzer ı uygulamayı öğretsene diye diye,
full makyaj çıkıyorum her seferinde mağazadan,işin komiği
saat 10 da,erkenden gidiyorum,işim 11-12 bitiyor tabii,o full makyajla bakırköyde dolaşmak da ayrı bir olay oluyor hihi
th_crazy.gif

Marjolaine

Well-known member
taksim mac'e gitmem şart oldu kızlar sayenizde çok canım çekti
smiles.gif
bu arada artık cadde mac'te de makyaj eğitimi verilecekmiş, eğitimi de mert yapacak dedi mua ama isimden emin değilim zaten tanımıyorum ha mert ha ahmet, hiç fark etmez
smiles.gif
adımı yazdırdım ben, aranızda daha önce katılan var mı? gerçekten yararlı buldunuz mu yoksa zaman kaybı mı?

umarım geri iade kabul ediyorlardır caddede
ssad.gif
çünkü ben mineralize satinfinish aldım dün, sabah bi baktım inanılmaz kötü kimyasal kokuyor, çok ağır bi koku, süremedim onu ya
ssad.gif
halbuki mağazada yüzümde denedim tester, kokmuyodu o böyle
ssad.gif
satinfinish kullanan var mı? sizde koku var mı? bir de bence bu bozuk kesinlikle, bunu değiştiricem ben daha alalı 1 gün oldu, almamazlık gibi bir uyuzluk yapmazlar sanırım..

ebvatacım ben görmüştüm senin maclerini zaten, burda görmek de ayrıca ağzımın suyunu akıttı söyliyim :p ordaki maskaraların 3.sü prep + prime lash mi? memnun musun? (daha önce sormuş olabilirim kusura bakma canım
ssad.gif
).

ebvata

Well-known member
marjocum sana 2.baskı oldu o resimler dimiii
winks.gif

ben prep prime lash den çok memnunum,
hangi rimelin altına sürersen sür dolgunlaşıyor kirpikler, makyajı silerken de rimel hemen çıkıveriyor,kirpikler hiç zedelenmiyor canım.
o kimyasal koku kesin bozulma belirtisi bence,
faturasıyla götürünce ne zorluk çıkaracaklar?
orada bir başkasına bakarsın
ben faturasını attığım iki kaş kalemini 1.5 ay sonra değiştirdim MAC de,sen devamlı müşterisin üstelik,
sıkma canını.

Latest posts