MAC in Turkey

Marjolaine

Well-known member
iyi ki 2. baskı olmuş ebvatacım yoksa prep&prime lash hakkındaki yorumlarını öğrenemicektim
smiles.gif
ben de lip olanını çok beğendim, bugün dudaklarım çok çatladı, almadığıma pişman oldum, dün ne güzel yumuş yumuştu.

umarım dediğin gibi sorun çıkarmazlar, cuma günü gitmeyi planlıyorum.

bu da benim dün aldığım pigmentlerimin resmi, vanilla (full size), tan ve overrich koleksiyonundan bi pigmentin sampleları ama hangisi emin değilim, museum bronz mu acaba ne dersiniz?
th_dunno.gif

S6300771_1.JPG

jbid

Well-known member
arkadaslar dun gittim ve aldim cicilerimi.
ama cekmecede gordugum overrich'ler display'de yoktu. tahsin de yoktu, soramadim. daha sonra cikacak herhalde dedi zeynep.
bu arada sample soran arkadaslara cevabimdir: 4 tane pigment numunesi aldim. "elbette" cevabiyla hem de. chocolate brown, tan, kicstmas (midir nedir) ve true chartreuse aldim.
diger cicilerim: rapturous, CoC, so scarlet ve feline. rapturous+CoC inanilmaz guzellikte duruyor, photoshop dudaklar gibi. ama gunluk kullanamam elbette. ama sabah cesaretimi topladim so scarlet'i surdum. rengi soluyor (sigara) ama cikmiyor. tavsiye ederim.
spiced chocolate'tan vazgecmistim zaten ama gozum shadowy lady'de kaldi, hem de hic aklimda yoktu. ilk gordugumden beri tiksiniyordum. gercegi muazzammis. ama 96 ytl... hayir.
feline'i ovdukleri kadar yok. gozumun icine surdum -hic yapmam ama deneyeyim dedim- hem kirpik altlarima akti hem de 4 saat sonunda nerdeyse tamamen cikmis durumda.

ebvata

Well-known member
jbid,güle güle kullan cicilerini
winks.gif

sample vermeyen muaya,mua demem ben
nonono.gif
cumartesi kafamda en az 4 renk

var,almadan çıkmam valla mağazadan,muacım da vermeden yollamaz zaten
th_DANCE.gif

demek Feline de fos çıktı,şöyle akmayan siyah bir göz kalemi var mı yahu?

ev kalem doldu ama arayışım bitmedi,sürücen ve illa 1-2 saatte bir tazeliycen kalemi,ne sıkıntı yaa
ssad.gif

igswonderworld

Well-known member
Quote:
Originally Posted by jbid
bu arada sample soran arkadaslara cevabimdir: 4 tane pigment numunesi aldim. "elbette" cevabiyla hem de. chocolate brown, tan, kicstmas (midir nedir) ve true chartreuse aldim.
diger cicilerim: rapturous, CoC, so scarlet ve feline. rapturous+CoC inanilmaz guzellikte duruyor, photoshop dudaklar gibi. ama gunluk kullanamam elbette. ama sabah cesaretimi topladim so scarlet'i surdum. rengi soluyor (sigara) ama cikmiyor. tavsiye ederim.
spiced chocolate'tan vazgecmistim zaten ama gozum shadowy lady'de kaldi, hem de hic aklimda yoktu. ilk gordugumden beri tiksiniyordum. gercegi muazzammis. ama 96 ytl... hayir.
feline'i ovdukleri kadar yok. gozumun icine surdum -hic yapmam ama deneyeyim dedim- hem kirpik altlarima akti hem de 4 saat sonunda nerdeyse tamamen cikmis durumda.

gule gule kullan cicileriiii - ya rapturous ve cult of cherry mukemmel degil mi????? sanirim bu sonbahar/kis bastan asagi kipkirmizi dudaklarla gezecegim ben... bu arada ben shadowy lady e bakmadim gittigimde, su smudged violet harbi dedikleri kadar guzel mi? oyleyse acaba paraya kiyip amerikadan istetsem mi??

Quote:
Originally Posted by ebvata
jbid,güle güle kullan cicilerini
winks.gif

sample vermeyen muaya,mua demem ben
nonono.gif
cumartesi kafamda en az 4 renk

var,almadan çıkmam valla mağazadan,muacım da vermeden yollamaz zaten
th_DANCE.gif

demek Feline de fos çıktı,şöyle akmayan siyah bir göz kalemi var mı yahu?

ev kalem doldu ama arayışım bitmedi,sürücen ve illa 1-2 saatte bir tazeliycen kalemi,ne sıkıntı yaa
ssad.gif

ben de feline kurbanlarindanim - guzelim engraved imi bir kenara atip hadi su feline i deneyim dedim, her tarafima akti, boyadi, kurumuyor zaten o yuzden yerinde de durmuyor, yok ilk firsatta satilacak bir kalem oldu benim icin... ama ebvata engraved 'i siddetle tavsiye ederim kalici akmayacak saatler dayanacak siyah bir kalem ariyorsan - powerpoint pencil lardan tek kelimeyle harika!

Marjolaine

Well-known member
Benim göz içine çektiğim kalem akma yapmaz asla, sadece 3-4 defa gözümü kırpmamla birlikte yok olur, nereye gidiyor bilmiyorum. kohl power kalemlerden ise çok memnun kaldım ya sizde akmasına üzüldüm :l ben hatta o kadar memnun kaldım ki birkaç tane almayı ve stok yapmayı planlıyorum.

ebvatacım ben blacktrackimi bu iş için ayırdığım ucuz bir dudak fırçası ile göz içime sürüyorum, ne aktı ne de yok oldu. zaten fluidline long-wearing bir ürün, öyle kolay kolay çıkmıyor, bi dene istersen
winks.gif
(not, fluidline'ların her rengi göz içine sürülmüyor, ama blacktrack kesinlikle zararlı değil, göz içine sürülebilir)

ebvata

Well-known member
igswonderworld,teşekkürler önerin için bende o kalem var,ilk MAC imdir kendisi
tong.gif
tamam kalıcı diğer pek çok kaleme göre,ama gene de
istediğim kadar yoğun ve koyu değil,sürme kıvamında bir ürün arıyorum ben.

marjocum,sağol canım.Bu sefer de fluidline deniycem,ben de inglot un krem liner ı var,ama cesaret edip göz içine sürmedim hiç,hatta siyah kalemi
fluidline a batırıp gözlerini boyayanlar da var.

cumartesi gittiğimde muacıma sorucam,olmazsa bir parça sample alır denerim.

Marjolaine

Well-known member
ebvata kalemle de sürülüyor ama ben fırça delisi olduğum için işin içine fırça girince daha çok zevk alıyorum
cutey.gif

kızlar back2mac türkiye'de de var mı? taksim pro'ya hiç gitmediğim için sorma şansım olmadı.. far ve pigmentler uzun süre dayanır ama maskara, dazzleglass ve diğer lipgloss kutuları kullanılabilir
smiles.gif

igswonderworld

Well-known member
Quote:
Originally Posted by Marjolaine
ebvata kalemle de sürülüyor ama ben fırça delisi olduğum için işin içine fırça girince daha çok zevk alıyorum
cutey.gif

kızlar back2mac türkiye'de de var mı? taksim pro'ya hiç gitmediğim için sorma şansım olmadı.. far ve pigmentler uzun süre dayanır ama maskara, dazzleglass ve diğer lipgloss kutuları kullanılabilir
smiles.gif

valla ben de kac kez sordum fakat back2mac in islemesi icin bir geri donusum merkezi ile anlasmalari gerekiyormus. Yani bir bakima bir araci lazimmis, iste "siz geri donusumunuzu bize verin biz onu ulasmasi gereken yere ulastiralim" diyecek biri gerekiyormus fakat turkiyede boyle guvenecekleri bir yer bulamamislar. Bu yuzden de back2mac olmuyormus. Ben gecen sene londraya goturmustum herseyimi, bu sene de parise goturecegim sanirim, elimde birike birike bir hal oldu zaten..

jbid

Well-known member
kizlar cok tesekkur ederim, sizler de tadini cikarin CoC'nin.
butun gun kosturdum, hala so scarlet'in izleri var dudagimda. korkmayin surun.

bu arada az once mac pro aradi, overrich gelmis. 1 gunle kacirdim, tuh. ama "sana sample ayiracam" dedi canim zeynep'im.
yahoo.gif

Quote:
Originally Posted by ebvata
ben de inglot un krem liner ı var,ama cesaret edip göz içine sürmedim hiç,hatta siyah kalemi fluidline a batırıp gözlerini boyayanlar da var.

ben bunu yaptim ebvata. bende acayip akinti yapiyor. ama beni referans alma, cunku surekli gozum akar beni... kaliciligi ise mukemmel iste. agla agla hic mi akmaz? akmaz. 30 kusurdu ama aldigimda, inglot yerine blacktrack alinabilir aslinda. (bu arada az onceki post'ta hic yapmam diyip kendimi yalanlamis gibi olmayayim, blacktrack'le yapanlardan ozenip denedim hehe.)

b2m de bildigim kadariyla bizde yok. ben bir de iade olayini soracaktim. kullanilmis urun iade edeniniz var mi? benim tecrubelerime gore kullanilmamisi bile almiyorlar bir turlu.

bir de msfn soran mi vardi? bunadim mi? ben kullaniyorum, cok memnunum. clinique toz pudra'm vardi, rahatsiz etti beni -amma alerjigim- buna gectim. hic kasinti falan olmadi. bu arada clinique'imi isteyen olursa da elden cikarabilirim -diyerek ticaret yollarini doseyelim
nonono.gif
hehe-

nico

Well-known member
sample istemek için ne kadarlık alışveriş yapmam lazım en az .utanıyorum ben istemeye
ssad.gif

nico

Well-known member
Quote:
Originally Posted by Marjolaine
taksim mac'e gitmem şart oldu kızlar sayenizde çok canım çekti
smiles.gif
bu arada artık cadde mac'te de makyaj eğitimi verilecekmiş, eğitimi de mert yapacak dedi mua ama isimden emin değilim zaten tanımıyorum ha mert ha ahmet, hiç fark etmez
smiles.gif
adımı yazdırdım ben, aranızda daha önce katılan var mı? gerçekten yararlı buldunuz mu yoksa zaman kaybı mı?

akmerkezdekinde makyaj kursu olmuştu .akmerkezin ortasına bir stand kurmuşlardı bir kaç kişiydik ortada bir manken mua mikrofonla adım adım gösteriyordu .herkesin başında bir mua vardı kendimize yaptık makyajı mankene baka baka işte dumanlı göz makyajıydı.120 ytlydi kurs ama teknik olarak bedavaya geldi çünkü 120 ytllik ürün alabiliyorduk.makyaj hiç yakışmamıştı bana ama lol ordan mace gidince ürün almaya aynalara bakım nolmuşum ya dediğimi hatırlıyorum
th_LMAO.gif
kursta yanımda oturan bir kız vardı 50 tane mac farım var demişti keşke onu da spektraya çağırsaydım hehe

ebvata

Well-known member
Quote:
Originally Posted by nico
sample istemek için ne kadarlık alışveriş yapmam lazım en az .utanıyorum ben istemeye
ssad.gif

Böyle bir sınırlama yok bence,önemli olan mua ile muhabbetinin ne kadar iyi olduğu,1 ruja 2 sample de alırsın,5 ürüne zar zor 1 sample da.

jbid,ben cesur kırmızı hevesimi kışa ve Russian Red e saklıyorum,şu aylarda benim için en kırmızısı lady bug rujum
cutey.gif

inglot un liner ını deneyeyim yarın,oradaki mualardan birinin kartı vardı bende arayıp sorayım göz içi olayını iyice.

msfyi çıkar çıkmaz alan şanslı gruptanım ben,çok da memnunum hafif,tüy gibi.

ebvata

Well-known member
120 ytl ,160 olmuş galiba,ama nasılsa ürün alıyorum,boşa gitmiş bir para olmayacak.Bakırköy mac dekini katılım azlığından ertelediler,cumartesi
gene sorayım unutmadan

şimdi inglot u aradım,cream liner ı göz içine sürülüyomuş,alıp kenara koymuştum işe yarasın bari,ama muhakak waterproof makyaj temizleyici ile çıkarın dedi kız,yoksa çok uğraşırsınız gözünüz mahfolur dedi.

ebvata

Well-known member
Bu sabah inglot un eyeliner ını gözaltıma sürdüm,sonuç harika
th_DANCE.gif

Sonunda kalem arayışım bitti galiba,3 saat oldu ama ilk sürdüğüm gibi duruyor,göz pınarımda bile duruyor hem de
tong.gif
Teşekkürler!

ciiden

Member
Hoşbulduk ebvatacım ,Marjom
kissy.gif

Marjocum sorma gidemedim bir türlü,listem hazır bekliyorum.Bir türlü çıkamıyorum dışarı cnm
th_dunno.gif
Neyse bu haftaiçi gitmeyi umuyorum artık..

ebvatacım sana burda soriyim bari,Blooming allıgı nasıl buldun cnm?Ben şöyle belli belirsiz çok çok hafif bi bebek pembesi istiyorum öyle mi blooming?

ebvata

Well-known member
ciidencim tam istediğin gibi blooming yoğun bir renk değil,beyaz tenliysen 1,buğday isen 2 kat sürnce istediğin hafif ışıltılı pembeliği yakalıyosun,zaten kat kat sürmeye müsait bir allık değil.Bir tavsiyem olacak ,yanağına sürdürdükten sonra gün ışığında bak allığa,mağazalardaki spot ışık yanıltıcı oluyor,daha koyu gelebilir gözüne içeride.

CoC koleksiyonunun teması koyu göz ve/veya dudaklar olduğu için allıkları son derece doğal tutmuşlar.

Bu arada B2M Türkiye de de olacakmış ama zamanı belli değil,siz atmayın kutuları kapları
smiles.gif